Girls Wrestling
   League  Overall
 WLWL
Bellevue0000
Bothell0000
Eastlake0000
Inglemoor0000
Interlake0000
Issaquah0000
Juanita0000
Lake Washington0000
Liberty0000
Mercer Island0000
Mount Si0000
Newport0000
North Creek0000
Redmond0000
Sammamish0000
Skyline0000
Woodinville0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Thursday, Dec 12
6:00 PM
Mount Si
Liberty *


IssHS
6:00 PM
Juanita
North Creek *


Woodinvl
6:00 PM
Lake Washington
Woodinville *


Woodinvl
6:00 PM
Mercer Island
Issaquah *


IssHS
6:00 PM
Bothell
Redmond *


BlvuHS
7:00 PM
Mount Si
Issaquah *


IssHS
7:30 PM
Bothell
Bellevue *


BlvuHS
7:30 PM
Mercer Island
Liberty *


IssHS
7:30 PM
Bothell
Sammamish *


BlvuHS
7:30 PM
Juanita
Woodinville *


Woodinvl
7:30 PM
Lake Washington
North Creek *


Woodinvl
Friday, Dec 13
6:00 PM
Eastlake
Interlake *


IHS
6:00 PM
Skyline
Newport *


IHS
7:30 PM
Skyline
Interlake *


IHS
7:30 PM
Eastlake
Newport *


IHS
Saturday, Dec 14
Time TBD
Skyline
Lake Washington *


LWHS
8:00 AM
Judy Emry Invite
Yelm
Wenatchee
Tenino
Redmond
Puyallup
Nooksack Valley
Mount Baker
Lynden
Forks
Enumclaw
Emerald Ridge
Elma
Central Kitsap
Bellingham
Auburn
Foss *


FossHS
9:00 AM
Woodinville
Wilson
Squalicum
Sehome
Sammamish
Rochester
Oak Harbor
North Thurston
North Creek
Newport
Mountlake Ter
Mount Vernon
Meadowdale
Marysville-Pil
Marysville-Get
Mariner
Lynnwood
Lakewood
Lake Stevens
Kent Meridian
Kennedy Catholic
Kamiak
Glacier Peak
Federal Way
Edmonds-Wd
Chief Sealth
Cedarcrest
Camas
Burlington-Ed
Blaine
Bishop Blanchet
Bellingham
Bellevue
Arlington
Everett *


EvtHS
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Girls Wrestling Schedule

  Date Opponent Time Place  
Thu, Dec 12 Bothell
7:30 PM Home BlvuHS
Sat, Dec 14 Lady Classic
Everett (Host)
Arlington
Bishop Blanchet
Burlington-Edison
Bellevue
Bellingham
Blaine
Cedarcrest
Camas
Chief Sealth
Edmonds-Woodway
Federal Way
Glacier Peak
Kamiak
Kennedy Catholic
Kent Meridian
Lakewood
Lake Stevens
Lynnwood
Mariner
Meadowdale
Marysville-Getchell
Marysville-Pilchuck
Mountlake Terrace
Mount Vernon
Newport
North Creek
North Thurston
Oak Harbor
Rochester
Sammamish
Sehome
Squalicum
Woodinville
Wilson
9:00 AM Away EvtHS
Thu, Dec 19 Woodinville
6:00 PM Home RdmndHS
Thu, Dec 19 North Creek
7:30 PM Home RdmndHS
* Tue, Jan 7 Sammamish
6:00 PM Away SAMM
Tue, Jan 7 Redmond
6:00 PM Away SAMM
* Thu, Jan 9 Liberty
6:00 PM Home SAMM
Thu, Jan 9 Issaquah
7:30 PM Home SAMM
Thu, Jan 16 Skyline
6:00 PM Away SkylnHS
Thu, Jan 16 Eastlake
7:30 PM Away SkylnHS
Fri, Jan 24 Mount Si
6:00 PM Home RdmndHS
* Fri, Jan 24 Mercer Island
7:30 PM Home RdmndHS
Sat, Jan 25 Viking Girls Invitational
Puyallup (Host)
Away PHS
        TOURNAMENT FULL - Do Not Add to Your Schedule
Thu, Jan 30 Newport
6:00 PM Home BlvuHS
* Thu, Jan 30 Interlake
7:30 PM Home BlvuHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 7, 12:00 AM
Feb 8, 12:00 AM
Sub-Regional Wrestling
 Feb 15, 12:00 AMRegional Wrestling
 Feb 21, 12:00 AM
Feb 22, 12:00 AM
WIAA Mat Classic XXXII at Tacoma Dome