League
4A
2A/3A
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
KingCo Girls Swim Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

Schedule:
Saturday, September 7, 2019
  Visitor Home Time  
2019 Bellevue School District Fall Jamboree 10:00 AM
Bellevue
Interlake
Sammamish
Newport Edgebrk
       Warm Up starts at 9:00am
Thursday, September 12, 2019
  Visitor Home Time  
* Skyline
Interlake Wayte 3:30 PM
* Mercer Island
Liberty Boehm 4:00 PM
* Issaquah
Mount Si Edgebrk 4:00 PM
* Mount Si
Bellevue Edgebrk 4:00 PM
* Sammamish
Newport Wayte 8:30 PM
Tuesday, September 17, 2019
  Visitor Home Time  
* Mercer Island
Interlake Wayte 3:30 PM
* Issaquah
Liberty Boehm 4:00 PM
* Mount Si
Newport Edgebrk 4:00 PM
* Bellevue
Sammamish Wayte 8:30 PM
Thursday, September 19, 2019
  Visitor Home Time  
* Redmond
Lake Washington JuanAC 3:00 PM
* Juanita
Eastlake JuanAC 3:00 PM
* Sammamish
Skyline Boehm 4:00 PM
* Interlake
Issaquah Edgebrk 4:00 PM
* Interlake
Mount Si Edgebrk 4:00 PM
* Liberty
Newport Wayte 8:30 PM
Saturday, September 21, 2019
  Visitor Home Time  
* Inglemoor
North Creek Edgebrk 11:00 AM
       Warm Up starts at 10:15am
* Bothell
Woodinville Edgebrk 11:00 PM
       Warm Up starts at 10:15am
Tuesday, September 24, 2019
  Visitor Home Time  
* North Creek
Lake Washington JuanAC 3:00 PM
* Bothell
Inglemoor JuanAC 3:00 PM
* Skyline
Bellevue Wayte 8:30 PM
Thursday, September 26, 2019
  Visitor Home Time  
* Eastlake
Woodinville RedmdPl 3:00 PM
* Juanita
Redmond RedmdPl 3:00 PM
* Skyline
Mercer Island Wayte 3:30 PM
* Sammamish
Mount Si TPC-Sno 3:30 PM
* Bellevue
Issaquah Boehm 4:00 PM
* Newport
Interlake Wayte 8:30 PM
Tuesday, October 1, 2019
  Visitor Home Time  
* Lake Washington
Bothell JuanAC 3:00 PM
* Woodinville
Juanita Juanita 3:00 PM
* Inglemoor
Eastlake RedmdPl 3:00 PM
* North Creek
Redmond RedmdPl 3:00 PM
* Newport
Mercer Island Wayte 3:30 PM
* Mount Si
Liberty Boehm 4:00 PM
* Interlake
Sammamish Wayte 8:30 PM
Thursday, October 3, 2019
  Visitor Home Time  
* Woodinville
Inglemoor JuanAC 3:00 PM
* Juanita
North Creek JuanAC 3:00 PM
* Lake Washington
Eastlake RedmdPl 3:00 PM
* Bothell
Redmond RedmdPl 3:00 PM
* Mercer Island
Sammamish Wayte 3:30 PM
* Issaquah
Skyline Boehm 4:00 PM
* Liberty
Interlake Wayte 8:30 PM
Tuesday, October 8, 2019
  Visitor Home Time  
* Eastlake
Redmond RedmdPl 3:00 PM
* Mount Si
Skyline Boehm 4:00 PM
* Bellevue
Newport Wayte 8:30 PM
Thursday, October 10, 2019
  Visitor Home Time  
* Juanita
Inglemoor JuanAC 3:00 PM
* North Creek
Bothell JuanAC 3:00 PM
* Lake Washington
Woodinville RedmdPl 3:00 PM
* Mercer Island
Bellevue Wayte 3:30 PM
* Newport
Issaquah Boehm 4:00 PM
* Liberty
Sammamish Wayte 8:30 PM
Thursday, October 17, 2019
  Visitor Home Time  
* Juanita
Bothell JuanAC 3:00 PM
* Inglemoor
Lake Washington JuanAC 3:00 PM
* North Creek
Eastlake RedmdPl 3:00 PM
* Woodinville
Redmond RedmdPl 3:00 PM
* Issaquah
Mercer Island Wayte 3:30 PM
* Bellevue
Liberty Boehm 4:00 PM
* Skyline
Newport Wayte 8:30 PM
Friday, October 18, 2019
  Visitor Home Time  
Sehome
Liberty
Tuesday, October 22, 2019
  Visitor Home Time  
* Liberty
Skyline Boehm 4:00 PM
Thursday, October 24, 2019
  Visitor Home Time  
* Redmond
Inglemoor JuanAC 3:00 PM
* Lake Washington
Juanita Juanita 3:00 PM
* Bothell
Eastlake RedmdPl 3:00 PM
* Woodinville
North Creek JuanAC 3:00 PM
* Mount Si
Mercer Island Wayte 3:30 PM
* Sammamish
Issaquah Boehm 4:00 PM
* Interlake
Bellevue Wayte 8:30 PM
Friday, November 1, 2019
  Visitor Home Time  
2019 KingCo Championship Prelims 2:00 PM
Bellevue
Bothell
Eastlake
Inglemoor
Interlake
Issaquah
Juanita
Liberty
Lake Washington
Mount Si
Newport
North Creek
Redmond
Sammamish
Skyline
Woodinville
Mercer Island Wayte
       Prelims Session 1 - 2pm, Session 2 - 6pm
Saturday, November 2, 2019
  Visitor Home Time  
KingCo Championship - Diving Session 9:30 AM
Bellevue
Bothell
Eastlake
Inglemoor
Interlake
Issaquah
Liberty
Lake Washington
Mercer Island
Mount Si
Newport
North Creek
Redmond
Sammamish
Skyline
Woodinville
Juanita Juanita
       Warm Up for Diving - 7:30am
2019 KingCo Championship Finals 2:00 PM
Bellevue
Bothell
Eastlake
Inglemoor
Interlake
Issaquah
Juanita
Liberty
Lake Washington
Mount Si
Newport
North Creek
Redmond
Sammamish
Skyline
Woodinville
Mercer Island Wayte
       Finals - 2pm
Friday, November 8, 2019
  Visitor Home Time  
2019 SeaKing District 2 Championship Prelims 9:00 AM
Bishop Blanchet
Bothell
Bellevue
Bainbridge
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Eastlake
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Inglemoor
Interlake
Issaquah
Ingraham
Juanita
Liberty
Lakeside
Lake Washington
Mount Si
Nathan Hale
Newport
North Creek
Rainier Beach
Redmond
Roosevelt
Sammamish
Skyline
Seattle Prep.
Woodinville
West Seattle
Mercer Island Wayte
       4A W/U Begins 9am, 3A Session 1 W/U Begins 2pm, 3A Session 2 W/U Begins 6pm
Saturday, November 9, 2019
  Visitor Home Time  
2019 SeaKing District 2 Championship - Dive Sessio 9:30 AM
Bishop Blanchet
Bellevue
Bothell
Bainbridge
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Eastlake
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Inglemoor
Interlake
Issaquah
Ingraham
Liberty
Lakeside
Lake Washington
Mercer Island
Mount Si
Nathan Hale
Newport
North Creek
Rainier Beach
Redmond
Roosevelt
Sammamish
Skyline
Seattle Prep.
Woodinville
West Seattle
Juanita Juanita
       Warm Up for Diving - 7:30am
2019 SeaKing District 2 Championship Finals 3:00 PM
Bishop Blanchet
Bellevue
Bothell
Bainbridge
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Eastlake
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Inglemoor
Interlake
Issaquah
Ingraham
Juanita
Liberty
Lake Washington
Mount Si
Nathan Hale
Newport
North Creek
Rainier Beach
Redmond
Roosevelt
Sammamish
Skyline
Seattle Prep.
Woodinville
West Seattle
Mercer Island Wayte
       4A Finals 3pm, 3A Finals 7pm



Copyright 2007-2016 kingcoathletics.com
Advertising Privacy Policy