League
1A
2A
Klahowya
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
Boys Cross Country
   League  Overall
 WLWL
Port Angeles8080
Klahowya7171
North Kitsap6262
North Mason4444
Port Townsend4444
Sequim3535
Kingston3535
Bremerton1717
Olympic0808


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Thursday, Oct 24
5:00 PM
Sequim
Port Angeles
Olympic
North Mason
North Kitsap
Klahowya
Kingston
Bremerton
Port Townsend *


PTGC
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Cross Country Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Klahowya Opponent  
* Wed, Sep 11 Eagle Jamboree
* Tue, Sep 17 Klahowya 22 North Kitsap 41
* Tue, Sep 17 Klahowya 22 North Mason 69
Sat, Sep 21 42nd Salt Creek Invitational
Klahowya 105 Port Angeles (Host) 109
Bremerton NS
Forks NS
Granite Falls 288
Interlake 36
Kingston 246
Nathan Hale 106
North Kitsap 127
North Mason 224
Olympic 364
Sequim 259
Shelton 98
* Wed, Sep 25 Klahowya 15 Olympic 49
* Wed, Sep 25 Klahowya 17 Kingston 43
* Wed, Oct 2 Klahowya 29 Port Angeles 28
* Wed, Oct 2 Klahowya 22 Port Townsend 28
* Wed, Oct 9 Klahowya 16 Bremerton 78
* Wed, Oct 9 Klahowya 16 Sequim 44
Sat, Oct 12 Hole in the Wall
Klahowya 15 Lakewood (Host) 15
Jesuit, OR 15
University Prep. 15
Auburn Mountainview 15
Arlington 15
Blaine 15
Bainbridge 15
Bellevue 15
Bothell 15
Bush 15
Crosspoint 15
Camas 15
Cascade 15
Chelan 15
Cleveland 15
Cashmere 15
Central Kitsap 15
Cedar Park Chr. (Bothell) 15
Columbia River 15
Eastside Catholic 15
Eastlake 15
Eastmont 15
Eisenhower 15
Elma 15
Ellensburg 15
Ferndale 15
Foster 15
Franklin 15
Gig Harbor 15
Garfield 15
Glacier Peak 15
Hockinson 15
Inglemoor 15
Ingraham 15
Interlake 15
Issaquah 15
Juanita 15
Kelso 15
Kings 15
Kingston 15
Kentridge 15
Lynden Christian 15
Lakeside 15
Liberty 15
Lynden 15
Lake Stevens 15
Lake Washington 15
Lynnwood 15
Mount Baker 15
Meadowdale 15
Mercer Island 15
Medical Lake 15
Monroe 15
Marysville-Pilchuck 15
Mount Rainier 15
Mount Si 15
Mountlake Terrace 15
Mount Vernon 15
Newport 15
Northwest 15
North Kitsap 15
Nooksack Valley 15
O'Dea 15
Overlake 15
Orcas Island 15
Port Angeles 15
Prairie 15
Port Townsend 15
Renton 15
Roosevelt 15
Rogers (Puyallup) 15
Seattle Academy 15
Seattle Christian 15
Sammamish 15
Sehome 15
Shelton 15
Skyline 15
Sequim 15
Snohomish 15
Squalicum 15
Stanwood 15
Sedro-Woolley 15
Tahoma 15
Wilbur-Creston 15
Woodinville 15
Wapato 15
West Seattle 15
Walla Walla 15

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Thu, Oct 24 OL XC Championships
Port Townsend (Host)
Bremerton
Kingston
Klahowya
North Kitsap
North Mason
Olympic
Port Angeles
Sequim
5:00 PM Away PTGC

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 2, 12:00 AM1A WCD III XC Championships at Chambers Bay
 Nov 9, 2:00 PMWIAA State XC Championships at Sun Willows Golf Course
 

Copyright 2007-2016 kingcoathletics.com
Advertising Privacy Policy