App Logo Sponsor Logo
App Logo   Sponsor Logo
2022 4A District 1/2 Girls Basketball
SHARE
Wed, Feb 9 - Sat, Feb 19
February 9
  
February 11
  
February 15
  
February 17-18
  
February 19
 
   
#1 6 Inglemoor 34
3 Eastlake 59
         
            
#A 10 Jackson 41
7 Mount Si 63
    
#5 3 Eastlake 46
2 Lake Stevens 48
      
  
#2 7 Mount Si 57
2 Lake Stevens 58
        
          
        
#13 2 Lake Stevens 36
1 Woodinville 63
   
   
#3 5 Kamiak 36
4 Issaquah 61
        
           
#B 9 Skyline 35
8 Glacier Peak 60
    
#6 4 Issaquah 47
1 Woodinville 66
      
  
#4 8 Glacier Peak 23
1 Woodinville 59
        
          
            
         
#9 6 Inglemoor 37
4 Issaquah 53
   
      
#7 7 Mount Si 34
6 Inglemoor 39
    
#12 4 Issaquah 23
3 Eastlake 40
          
        
#10 8 Glacier Peak 35
3 Eastlake 58
  
      
#8 8 Glacier Peak 64
5 Kamiak 57
     
          
#11 8 Glacier Peak 46
6 Inglemoor 50
           
            
Click on game box for more game details.
February 9
  
February 11
  
February 15
  
February 17-18
  
February 19
 
   
#1 6 Inglemoor 34
3 Eastlake 59
         
            
#A 10 Jackson 41
7 Mount Si 63
    
#5 3 Eastlake 46
2 Lake Stevens 48
      
  
#2 7 Mount Si 57
2 Lake Stevens 58
        
          
        
#13 2 Lake Stevens 36
1 Woodinville 63
   
   
#3 5 Kamiak 36
4 Issaquah 61
        
           
#B 9 Skyline 35
8 Glacier Peak 60
    
#6 4 Issaquah 47
1 Woodinville 66
      
  
#4 8 Glacier Peak 23
1 Woodinville 59
        
          
            
         
#9 6 Inglemoor 37
4 Issaquah 53
   
      
#7 7 Mount Si 34
6 Inglemoor 39
    
#12 4 Issaquah 23
3 Eastlake 40
          
        
#10 8 Glacier Peak 35
3 Eastlake 58
  
      
#8 8 Glacier Peak 64
5 Kamiak 57
     
          
#11 8 Glacier Peak 46
6 Inglemoor 50
           
            
Tap game box for more game details.
 
Wednesday, February 9, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
B 7:00 PM
Glacier Peak HS
Skyline 35
@Glacier Peak 60
Glacier Peak to #4 Out
A 7:00 PM
Mt. Si HS
Jackson 41
@Mount Si 63
Mount Si to #2 Out
 
Friday, February 11, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#4 5:30 PM
Woodinville HS
Glacier Peak 23
@Woodinville 59
Woodinville to #6 Glacier Peak to #8
#2 7:00 PM
Lake Stevens HS
Mount Si 57
@Lake Stevens 58
Lake Stevens to #5 Mount Si to #7
#1 7:00 PM
Eastlake HS
Inglemoor 34
@Eastlake 59
Eastlake to #5 Inglemoor to #7
#3 7:00 PM
Issaquah HS
Kamiak 36
@Issaquah 61
Issaquah to #6 Kamiak to #8
 
Tuesday, February 15, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#6 5:30 PM
Woodinville HS
Issaquah 47
@Woodinville 66
Woodinville to #13 Issaquah to #9
#5 7:00 PM
Lake Stevens HS
Eastlake 46
@Lake Stevens 48
Lake Stevens to #13 Eastlake to #10
#7 7:00 PM
Inglemoor HS
Inglemoor 39
@Mount Si 34
Inglemoor to #9 Out
#8 7:00 PM
Kamiak HS
Kamiak 57
@Glacier Peak 64
Glacier Peak to #10 Out
 
Thursday, February 17, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#9 3:30 PM
@ Lake Washington HS
Issaquah 53
@Inglemoor 37
Issaquah to #12 Inglemoor to #11
#10 6:30 PM
@ Lake Washington HS
Eastlake 58
@Glacier Peak 35
Eastlake to #12 Glacier Peak to #11
 
Friday, February 18, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#13 5:30 PM
@ EvCC
Lake Stevens 36
@Woodinville 63
First Place Second Place
 
Saturday, February 19, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#12 2:00 PM
@ Lake Washington HS
Issaquah 23
@Eastlake 40
Third Place Fourth Place
#11 5:30 PM
@ Lake Washington HS
Inglemoor 50
@Glacier Peak 46
Fifth Place Out
2022 4A District 1/2
Girls Basketball
Wed, Feb 9 - Sat, Feb 19

Director:
Kyle Axelson
AxelsonKJ@mukilteo.wednet.edu
The Winner of Game #11 and both the Winners and Losers of Game #12 and Game #13 advance to Regionals. The WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament Bracket.

test

DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and game results.


Tickets at District 2
Host Sites:

Buy online via SeaKing WIAA District 2 Tickets

  • Adults & Students w/o ASB $7

  • Students w/ ASB $5
  • Children & Seniors (62+) $5

  • *Prices do not include convenience fees

    SeaKing WIAA District 2

    On to Regionals

    First Place
    Winner Game 13
    Second Place
    Loser Game 13
    Third Place
    Winner Game 12
    Fourth Place
    Loser Game 12
    Fifth Place
    Winner Game 11

    Tournament Seeding

    1Kingco 1Woodinville
    2Wesco 1Lake Stevens
    3Kingco 2Eastlake
    4Kingco 3Issaquah
    5Wesco 2Kamiak
    6Kingco 4Inglemoor
    7Kingco 5Mount Si
    8Wesco 3Glacier Peak
    9Kingco 6Skyline
    10Wesco 4Jackson