League
3A
sch:Holy Names Academy
Holy Names Academy Cougars
728 21st AVE E
Seattle, WA   98112
Close School Popup

Girls

Basketball
Bowling
Golf
Gymnastics
Soccer
Softball-Fastpitch
Swim & Dive
Tennis
Track
Volleyball
X-Country
3A
sch:O
O'Dea Fighting Irish
802 Terry Ave
Seattle, WA   98104
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Boys Lacrosse
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
X-Country
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Metro Girls Soccer Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

Schedule:
Saturday, September 7, 2019
  Visitor Home Time  
Todd Beamer   0
Roosevelt   1 RsvltHS 11:00 AM
North Creek   0
Eastside Catholic   1 ECHS 12:00 PM
Kingston   1
Bainbridge   4 BainbrHS 1:30 PM
Lakeside   2
Kings   0 KHS 2:00 PM
Monday, September 9, 2019
  Visitor Home Time  
Chief Sealth   3
Tyee   1 VR 3:30 PM
Tuesday, September 10, 2019
  Visitor Home Time  
Shorewood   1
Lakeside   4 LKSD 4:00 PM
Bainbridge   0
Port Angeles   5 Civic 6:45 PM
Issaquah   1
Bishop Blanchet   0 BBHS 7:00 PM
Holy Names Academy   0
Roosevelt   0 RsvltHS 7:00 PM
Federal Way   2
Garfield   4 Mem.Stad 7:00 PM
Seattle Prep.   0
Bellevue   0 BlvuHS 8:00 PM
Wednesday, September 11, 2019
  Visitor Home Time  
Chief Sealth   1
Rainier Beach   0 RBHS TBD
Eastside Catholic   2
Woodinville   3 PopKeene 5:30 PM
Seattle Prep.   5
Ballard   3 BallrdHS 6:15 PM
Thursday, September 12, 2019
  Visitor Home Time  
Bothell   1
West Seattle   3 Hundley 4:00 PM
Bishop Blanchet   2
Ingraham   0 IHS 4:30 PM
Franklin   0
Interlake   4 IHS 7:30 PM
Friday, September 13, 2019
  Visitor Home Time  
Seattle Prep.   1
Jesuit, OR   4 Jesuit HS 5:30 PM
Garfield   0
Juanita   0 Juanita 7:30 PM
Saturday, September 14, 2019
  Visitor Home Time  
Cleveland   2
Lindbergh   7 LHS 11:00 AM
Ingraham   1
Wenatchee   2 ApplBowl 1:00 PM
Eastside Catholic   2
Gonzaga Preparatory School   0 GP 2:00 PM
Holy Names Academy   1
Olympia   1 Ing Stad 3:30 PM Photographer: John OLEARY
Lakeside   2
Shorecrest   0 ShrlnStd 6:00 PM
Tuesday, September 17, 2019
  Visitor Home Time  
West Seattle   1
Lakeside   1 LKSD 4:00 PM
Seattle Prep.   4
Roosevelt   3 RsvltHS 4:00 PM
Garfield   0
Holy Names Academy   3 MllrPlyf 4:00 PM
Bishop Blanchet   6
Nathan Hale   0 JAddams 4:30 PM
Cleveland   4
Chief Sealth   1 CSHS 4:30 PM
Eastside Catholic   1
Ballard   2 BallrdHS 6:00 PM
Ingraham   1
Bainbridge   1 BainbrHS 6:00 PM
Thursday, September 19, 2019
  Visitor Home Time  
* Garfield   5
Lincoln (Seattle)   0 LWoodlnd 4:00 PM
* Ingraham   2
Franklin   1 Gen Park 4:00 PM
Eastlake   1
Lakeside   3 4:00 PM
* Ballard   6
Cleveland   1 CHS 4:30 PM
* Nathan Hale   8
Rainier Beach   0 RBHS 4:30 PM
Eastside Catholic   2
West Seattle   1 Hundley 4:30 PM
* Chief Sealth   0
Roosevelt   14 RsvltHS 7:00 PM
Friday, September 20, 2019
  Visitor Home Time  
Garfield   0
Seattle Prep.   4 LW 2 4:00 PM
Saturday, September 21, 2019
  Visitor Home Time  
Mountain View   3
West Seattle   0 SWAC 3:30 PM
Bishop Blanchet   1
Inglemoor   1 PopKeene 4:00 PM
Monday, September 23, 2019
  Visitor Home Time  
* Lakeside   2
Eastside Catholic   0 ECHS 4:00 PM
Garfield   5
Newport   1 NwprtHS 7:30 PM
Tuesday, September 24, 2019
  Visitor Home Time  
* Bainbridge   0
Holy Names Academy   5 MllrPlyf 3:15 PM
* West Seattle   4
Lincoln (Seattle)   2 LWoodlnd 4:00 PM
* Franklin   1
Nathan Hale   1 JAddams 4:30 PM
* Ballard   6
Chief Sealth   0 CSHS 4:30 PM
* Rainier Beach   0
Garfield   6 Mem.Stad 6:00 PM
* Seattle Prep.   2
Bishop Blanchet   1 BBHS 7:00 PM
* Cleveland   0
Roosevelt   8 RsvltHS 7:00 PM
Thursday, September 26, 2019
  Visitor Home Time  
* Lakeside   1
Holy Names Academy   0 MllrPlyf 3:15 PM
* Eastside Catholic   1
Seattle Prep.   3 LW 7 4:00 PM
* Roosevelt   8
Franklin   0 Gen Park 4:00 PM
* West Seattle   2
Ingraham   1 NWAC 4:30 PM
* Lincoln (Seattle)   5
Chief Sealth   0 CSHS 4:30 PM
* Bishop Blanchet   1
Bainbridge   0 BainbrHS 6:00 PM
* Nathan Hale   0
Garfield   3 Mem.Stad 6:00 PM
* Rainier Beach   0
Ballard   4 BallrdHS 6:30 PM
Saturday, September 28, 2019
  Visitor Home Time  
Redmond   0
Roosevelt   1 RsvltHS 11:00 AM
Lakeside   1
Cascade   0 CCUP 4:00 PM
Holy Names Academy   4
West Seattle   0 SWAC 6:00 PM
Monday, September 30, 2019
  Visitor Home Time  
* Rainier Beach   0
Lincoln (Seattle)   7 LWoodlnd 4:00 PM
Tuesday, October 1, 2019
  Visitor Home Time  
* Eastside Catholic   1
Holy Names Academy   1 MllrPlyf 3:15 PM
* Bishop Blanchet   0
Lakeside   3 LKSD 4:00 PM
* Cleveland   0
West Seattle   9 Hundley 4:00 PM
* Garfield   3
Ingraham   5 NWAC 4:30 PM
* Roosevelt   4
Nathan Hale   0 JAddams 4:30 PM
* Seattle Prep.   5
Bainbridge   0 BainbrHS 6:00 PM
* Franklin   0
Ballard   2 BallrdHS 6:30 PM
Thursday, October 3, 2019
  Visitor Home Time  
* Holy Names Academy   0
Seattle Prep.   1 LW 7 3:30 PM
* Bainbridge   0
Lakeside   4 LKSD 4:00 PM
* Bishop Blanchet   1
Eastside Catholic   0 ECHS 4:00 PM
* Garfield   1
West Seattle   2 Hundley 4:00 PM
* Chief Sealth   2
Cleveland   3 CHS 4:00 PM
* Franklin   1
Lincoln (Seattle)   1 LWoodlnd 4:00 PM
* Ballard   4
Nathan Hale   1 JAddams 4:30 PM
* Ingraham   0
Roosevelt   2 RsvltHS 7:00 PM
Saturday, October 5, 2019
  Visitor Home Time  
Holy Names Academy   2
Seattle Academy   1 Starfire 5:30 PM
Tuesday, October 8, 2019
  Visitor Home Time  
* Bishop Blanchet   0
Holy Names Academy   1 MllrPlyf 3:15 PM
* Seattle Prep.   0
Lakeside   0 LKSD 4:00 PM
* West Seattle   6
Franklin   0 Gen Park 4:00 PM
* Ingraham   10
Rainier Beach   0 SEAC 4:30 PM
* Nathan Hale   5
Chief Sealth   0 SWAC 4:30 PM
* Eastside Catholic   3
Bainbridge   0 BainbrHS 6:00 PM
* Cleveland   0
Garfield   5 Mem.Stad 6:00 PM
* Lincoln (Seattle)   0
Roosevelt   6 RsvltHS 7:00 PM
Thursday, October 10, 2019
  Visitor Home Time  
* Eastside Catholic   0
Lakeside   1 LKSD 4:00 PM
* Bishop Blanchet   0
Seattle Prep.   3 LWoodlnd 4:00 PM
* Roosevelt   2
West Seattle   2 Hundley 4:00 PM
* Rainier Beach   0
Franklin   1 FHS 4:00 PM
* Ballard   2
Ingraham   1 NWAC 4:30 PM
* Lincoln (Seattle)   7
Cleveland   1 CHS 4:30 PM
* Holy Names Academy   4
Bainbridge   0 BainbrHS 6:00 PM
* Chief Sealth   0
Garfield   6 Mem.Stad 6:00 PM
Friday, October 11, 2019
  Visitor Home Time  
Seattle Prep.   1
Bellarmine   0 BPHS 3:30 PM
Franklin   0
Newport   3 NwprtHS 7:30 PM
Saturday, October 12, 2019
  Visitor Home Time  
Tahoma   4
Ingraham   2 IHS 12:00 PM
Bainbridge   0
North Kitsap   1 NKHS 1:45 PM
Monday, October 14, 2019
  Visitor Home Time  
Inglemoor   0
Roosevelt   2 RsvltHS 7:00 PM
Tuesday, October 15, 2019
  Visitor Home Time  
* Holy Names Academy   0
Lakeside   0 LKSD 4:00 PM
* Seattle Prep.   2
Eastside Catholic   0 ECHS 4:00 PM
* Nathan Hale   3
Lincoln (Seattle)   4 LWoodlnd 4:00 PM
* Rainier Beach   0
West Seattle   11 Hundley 4:00 PM
* Cleveland   1
Ingraham   8 NWAC 4:30 PM
* Franklin   5
Chief Sealth   0 CSHS 4:30 PM
* Bainbridge   0
Bishop Blanchet   0 BBHS 6:30 PM
* Garfield   2
Ballard   2 BallrdHS 6:30 PM
Thursday, October 17, 2019
  Visitor Home Time  
* Bainbridge   0
Seattle Prep.   6 LWoodlnd 4:00 PM
* Holy Names Academy   2
Eastside Catholic   1 ECHS 4:00 PM
* Ballard   3
Lincoln (Seattle)   1 LWoodlnd 4:00 PM
* Franklin   4
Cleveland   3 CHS 4:00 PM
* Ingraham   7
Chief Sealth   1 SWAC 4:30 PM
* West Seattle   9
Nathan Hale   0 JAddams 4:30 PM
* Roosevelt   8
Rainier Beach   0 RBHS 4:30 PM
* Lakeside   2
Bishop Blanchet   0 BBHS 7:00 PM
Saturday, October 19, 2019
  Visitor Home Time  
West Seattle   3
Sehome   2 Civic 6:00 PM
Tuesday, October 22, 2019
  Visitor Home Time  
* Seattle Prep.   0
Holy Names Academy   2 MllrPlyf 3:15 PM
* Nathan Hale   9
Cleveland   1 CHS 4:00 PM
* Lincoln (Seattle)   0
Ingraham   4 NWAC 4:30 PM
* Rainier Beach   0
Chief Sealth   7 CSHS 4:30 PM
* Lakeside   3
Bainbridge   1 BainbrHS 6:00 PM
* Roosevelt   2
Garfield   1 Mem.Stad 6:00 PM
* West Seattle   5
Ballard   0 BallrdHS 6:30 PM
* Eastside Catholic   2
Bishop Blanchet   1 BBHS 7:00 PM
Thursday, October 24, 2019
  Visitor Home Time  
* Garfield   1
Franklin   0 FHS 4:00 PM
* Chief Sealth   1
West Seattle   8 Hundley 4:00 PM
* Ingraham   5
Nathan Hale   1 JAddams 4:30 PM
* Cleveland   4
Rainier Beach   1 SEAC 4:30 PM
* Lakeside   1
Seattle Prep.   0 LWoodlnd 6:00 PM
* Bainbridge   0
Eastside Catholic   1 ECHS 6:00 PM
* Holy Names Academy   0
Bishop Blanchet   1 BBHS 7:00 PM
* Ballard   1
Roosevelt   1 RsvltHS 7:00 PM
Monday, October 28, 2019
  Visitor Home Time  
Bainbridge   0
Holy Names Academy   6 Miller Pla 3:45 PM
Garfield   3
Ingraham   0 Ingraham H 4:00 PM
Bishop Blanchet   1
Eastside Catholic   0 ECHS 6:00 PM
Lincoln (Seattle)   0
Ballard   2 BallrdHS 6:30 PM
Wednesday, October 30, 2019
  Visitor Home Time  
Ballard   0
Lakeside   3 LKSD 3:30 PM
Holy Names Academy   1
West Seattle   2 Hundley 4:00 PM
Bishop Blanchet   1
Roosevelt   2 RsvltHS 7:00 PM
Garfield   0
Seattle Prep.   3 Mem.Stad 7:00 PM
Thursday, October 31, 2019
  Visitor Home Time  
Ballard   1
Bishop Blanchet   4 NH 5:00 PM
Holy Names Academy   4
Garfield   0 NH 7:00 PM
Saturday, November 2, 2019
  Visitor Home Time  
Lakeside   1
Roosevelt   0 SWAC 5:00 PM
West Seattle   0
Seattle Prep.   2 SWAC 7:00 PM
Tuesday, November 5, 2019
  Visitor Home Time  
Bishop Blanchet   0
Holy Names Academy   2 SWAC 5:00 PM
Roosevelt   5
West Seattle   0 SWAC 7:00 PM
Thursday, November 7, 2019
  Visitor Home Time  
Holy Names Academy   1
West Seattle   0 SWAC 5:00 PM
Seattle Prep.   0
Lakeside   1 SWAC 7:30 PM
Saturday, November 9, 2019
  Visitor Home Time  
Bellevue   2
Holy Names Academy   1 SWAC 5:00 PM Photographer: John OLEARY
Tuesday, November 12, 2019
  Visitor Home Time  
Stadium
Lakeside Mem.Stad 6:00 PM
Wednesday, November 13, 2019
  Visitor Home Time  
Central Kitsap
Seattle Prep. Mem.Stad 4:30 PM
Roosevelt
Gig Harbor RoyAnFld 7:00 PM



Copyright 2007-2016 kingcoathletics.com
Advertising Privacy Policy