League
4A
2A/3A
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
Girls Swim
 LeagueOverall
 WLTWLT
Issaquah100100
Bellevue100100
Newport100100
Mercer Island100100
Skyline100100
Bothell000000
Eastlake000000
Inglemoor000000
Juanita000000
Lake Washington000000
North Creek000000
Redmond000000
Woodinville000000
Interlake010010
Liberty010010
Sammamish010010
Mount Si020020


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Tuesday, Sep 17
3:00 PM
North Creek
Lake Washington *


JuanAC
3:00 PM
Bothell
Inglemoor *


JuanAC
3:30 PM
Mercer Island
Interlake *


Wayte
4:00 PM
Issaquah
Liberty *


Boehm
4:00 PM
Mount Si
Newport *


Edgebrk
8:30 PM
Bellevue
Sammamish *


Wayte
Thursday, Sep 19
3:00 PM
Eastlake
Woodinville *


JuanAC
3:00 PM
Juanita
Redmond *


JuanAC
4:00 PM
Sammamish
Skyline *


Boehm
4:00 PM
Interlake
Issaquah *


Edgebrk
4:00 PM
Interlake
Mount Si *


Edgebrk
8:30 PM
Liberty
Newport *


Wayte
Saturday, Sep 21
9:30 AM
Inglemoor
North Creek *


Edgebrk
9:30 AM
Bothell
Woodinville *


Edgebrk
12:00 PM
Redmond
Lake Washington *


Edgebrk
12:00 PM
Juanita
Eastlake *


Edgebrk
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Girls Swim Schedule

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Sep 19 Eastlake
3:00 PM Home JuanAC
* Sat, Sep 21 Bothell
9:30 AM Home Edgebrk
        Warm Up starts at 9:00am
* Tue, Sep 24 Juanita
3:00 PM Away Juanita
* Tue, Oct 1 Inglemoor
3:00 PM Away JuanAC
* Thu, Oct 10 Lake Washington
3:00 PM Home JuanAC
Sat, Oct 12 SeaKing District 2 Dive Qualifer
Juanita (Host)
1:30 PM Away Juanita
        Noon Warm Up
* Thu, Oct 17 Redmond
3:00 PM Away JuanAC
Sat, Oct 19 Metro League 11 Dive Qualifier
Bainbridge (Host)
Bishop Blanchet
Ballard
Bellevue
Bothell
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Eastlake
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Ingraham
Inglemoor
Interlake
Issaquah
Juanita
Lakeside
Liberty
Lake Washington
Mercer Island
Mount Si
Nathan Hale
Newport
North Creek
Roosevelt
Redmond
Sammamish
Skyline
Seattle Prep.
Woodinville
West Seattle
7:00 AM Away BainbrHS
        Warmup 7am, diving 8-12:30
* Thu, Oct 24 North Creek
3:00 PM Away JuanAC
Sat, Oct 26 SeaKing District 2 Dive Qualifer
Juanita (Host)
1:30 PM Away Juanita
        Noon Warm Up
Sat, Nov 2 2019 KingCo Championship Finals
Mercer Island (Host)
2:00 PM Away Wayte
        Finals - 2pm

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 1, 2:00 PM2019 KingCo Championship Prelims at Mary Wayte Pool
 Nov 2, 9:30 AMKingCo Championship - Diving Session at Juanita High School
 Nov 8, 2:00 PM2019 SeaKing District 2 Championship Prelims at Mary Wayte Pool
 Nov 9, 9:30 AM2019 SeaKing District 2 Championship - Dive Sessio at Juanita High School
 Nov 9, 7:00 PM2019 SeaKing District 2 Championship Finals at Mary Wayte Pool
 

Copyright 2007-2016 kingcoathletics.com
Advertising Privacy Policy