League
4A
2A/3A
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
KingCo Boys Cross Country Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

Schedule:
Saturday, September 7, 2019
  Visitor Home Time  
Tahoma Coed Relays (Jamboree) 8:30 AM
Juanita
Tahoma LkWildPk
Wednesday, September 11, 2019
  Visitor Home Time  
Kingco Class Race Jamboree 4:00 PM
Bothell
Eastlake
Interlake
Inglemoor
Issaquah
Juanita
Liberty
Lake Washington
Mercer Island
Mount Si
Newport
North Creek
Redmond
Sammamish
Skyline
Woodinville
Bellevue SammStPk
Wednesday, September 18, 2019
  Visitor Home Time  
* Lake Washington
Sammamish
Bellevue KelseyCr 4:00 PM
* Juanita
Mercer Island
Interlake Marymoor 4:00 PM
Saturday, September 21, 2019
  Visitor Home Time  
Fort Steilacoom Invitational
Juanita
Rogers (Puyallup)
Lakes FtSteil
Wednesday, September 25, 2019
  Visitor Home Time  
* Interlake
Liberty
Sammamish Robinswd 4:00 PM
* Lake Washington
Juanita StEdwrds 4:00 PM
Saturday, September 28, 2019
  Visitor Home Time  
Bellevue Invite 9:00 AM
Bainbridge
Eastmont
Hazen
Kamiakin
Kingston
Monroe
Mt. Spokane
Squalicum
West Valley (Spokane)
Bellevue Sammamish
Wednesday, October 2, 2019
  Visitor Home Time  
* Bellevue
Interlake
Liberty
Mercer Island LBurbank 4:00 PM
Saturday, October 5, 2019
  Visitor Home Time  
24th Curtis Invite
Juanita
Chmb Crk
Nike 13th Annual Twilight Invitational 2:45 PM
Lakeridge, OR
Southridge, OR
University Prep.
Auburn
Archbishop Murphy
Arlington
Bellevue
Blaine
Bush
Cascade
Cedarcrest
Chelan
Decatur
Enumclaw
Evergreen
Everett
Edmonds-Woodway
Foster
Franklin Pierce
Forest Ridge
Glacier Peak
Highline
Ilwaco
Inglemoor
Interlake
Kamiak
Kiona Benton
Kelso
Kings
Kingston
Kentridge
Kentwood
Liberty Bell
Lynden Christian
Lakewood
Lake Stevens
Lynnwood
Mariner
Meadowdale
Mead
Meridian
Mercer Island
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Si
Northwest Christian (Lacey)
Northwest
North Mason
North Creek
North Thurston
Nooksack Valley
Orcas Island
Pope John Paul II
Port Townsend
Roosevelt
Seattle Academy
Shorecrest
Sammamish
Sehome
Skyline
Stadium
Steilacoom
Sultan
Snohomish
Squalicum
Shorewood
Toppenish
Tyee
Three Rivers Christian
Wahluke
Woodinville
West Seattle
Marysville-Getchell CdrcrstG
Tuesday, October 8, 2019
  Visitor Home Time  
* Interlake
Mercer Island
Sammamish
Lake Washington Marymoor 4:00 PM
Wednesday, October 9, 2019
  Visitor Home Time  
* Bellevue
Juanita
Liberty LbrtyHS 4:00 PM
Saturday, October 12, 2019
  Visitor Home Time  
* Hole in the Wall 8:00 AM
Jesuit, OR
University Prep.
Auburn Mountainview
Arlington
Blaine
Bainbridge
Bellevue
Bothell
Bush
Crosspoint
Camas
Cascade
Chelan
Cheney
Chiawana
Cleveland
Central Kitsap
Cedar Park Chr. (Bothell)
Columbia River
Eastside Catholic
Eastlake
Eastmont
Eisenhower
Elma
Everett
Ferndale
Foster
Franklin
Gig Harbor
Garfield
Glacier Peak
Hockinson
Inglemoor
Ingraham
Interlake
Issaquah
Juanita
Kelso
Kings
Kingston
Klahowya
Kentridge
Lynden Christian
Lakeside
Liberty
Lynden
Lake Stevens
Lynnwood
Mount Baker
Meadowdale
Mercer Island
Medical Lake
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Mount Vernon
Newport
Northwest
North Kitsap
Nooksack Valley
O\\\'Dea
Overlake
Orcas Island
Port Angeles
Prairie
Port Townsend
Renton
Roosevelt
Rogers (Puyallup)
Seattle Academy
Seattle Christian
Sammamish
Sehome
Shelton
Skyline
Squalicum
Sedro-Woolley
Tahoma
Wilbur-Creston
Woodinville
Wapato
West Seattle
Walla Walla
Lakewood LWHS
Wednesday, October 16, 2019
  Visitor Home Time  
* Lake Washington
Mercer Island
Liberty LbrtyHS 4:00 PM
* Bellevue
Sammamish
Juanita StEdwrds 4:00 PM
Thursday, October 24, 2019
  Visitor Home Time  
3A/2A Kingco Championship Meet 2:30 PM
Interlake
Juanita
Liberty
Lake Washington
Mercer Island
Sammamish
Bellevue SammStPk
Saturday, October 26, 2019
  Visitor Home Time  
Sub Varsity Invitational 11:00 AM
Bothell
Eastlake
Interlake
Inglemoor
Issaquah
Juanita
Liberty
Lake Washington
Mercer Island
Mount Si
Newport
North Creek
Redmond
Sammamish
Skyline
Woodinville
Bellevue SammStPk
Saturday, November 2, 2019
  Visitor Home Time  
3A Seaking District Meet 11:00 AM
Lincoln (Seattle)
Bishop Blanchet
Bainbridge
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Franklin
Garfield
Interlake
Ingraham
Juanita
Lakeside
Lake Washington
Mercer Island
Nathan Hale
O'Dea
Rainier Beach
Roosevelt
Seattle Prep.
West Seattle
Bellevue SammStPk



Copyright 2007-2016 kingcoathletics.com
Advertising Privacy Policy