League
3A
4A
Kamiakin
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Tennis   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Gymnastics   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Dance & Drill   Winter Cheer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
Kamiakin Girls Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Roster   |   Coaches   |   Photos

Schedule:
Show Transportation

2018-19 Kamiakin Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season

  Date Kamiakin Opponent Result  
Sat, Nov 24 WaHi Takedown Tourney
Fri, Nov 30 Bob Mars Invitational
Kamiakin Kennewick (Host)
Hermiston, OR
Chiawana
Columbia (Burbank)
Eisenhower
Hanford
Kiona Benton
Moses Lake
Othello
Pasco
Richland
Royal
River View
Southridge
Walla Walla
* Wed, Dec 5 MCC Match
Sat, Dec 8 Warden Invite
* Wed, Dec 12 MMC Match
Fri, Dec 21 Columbia Burbank Invite
Kamiakin 0 Columbia (Burbank) 0
Hermiston, OR 0
Chiawana 0
Ephrata 0
Grandview 0
Hanford 0
Kennewick 0
Othello 0
Quincy 0
Richland 0
Toppenish 0
Wapato 0
Walla Walla 0
Fri, Dec 28 Girls Winter Cup Tournament
Kamiakin Hanford (Host)
Hermiston, OR
Chiawana
Ephrata
Ellensburg
East Valley (Yakima)
Kennewick
Moses Lake
Othello
Prosser
Pasco
Quincy
Richland
Southridge
Toppenish
Wapato
Walla Walla
Fri, Jan 4 Kelso Invite
Sat, Jan 5 Kelso Invite
Fri, Jan 11 Lady Huskie Invite
Kamiakin 0 Othello (Host) 0
Hermiston, OR 0
Riverside, OR 0
Anacortes 0
Burlington-Edison 0
Bremerton 0
Chiawana 0
Columbia (Burbank) 0
Connell 0
Cashmere 0
Central Valley 0
Davis 0
Ellensburg 0
Eastmont 0
Ephrata 0
Eisenhower 0
Enumclaw 0
East Valley (Yakima) 0
Grandview 0
Granger 0
Glacier Peak 0
Hanford 0
Highland 0
Kiona Benton 0
Kennewick 0
Klahowya 0
La Conner 0
Lynden 0
Lakewood 0
Liberty 0
Mount Baker 0
Mead 0
Moses Lake 0
Monroe 0
Newport 0
Naches Valley 0
Pasco 0
Prosser 0
Quincy 0
Republic 0
Richland 0
Royal 0
River View 0
Southridge 0
Sunnyside 0
Snohomish 0
Stanwood 0
Toppenish 0
Tonasket 0
Wahluke 0
Wapato 0
Warden 0
Woodland 0
White River 0
White Swan 0
Walla Walla 0
Yelm 0
Zillah 0
Sat, Jan 12 Lady Huskie Invite
* Tue, Jan 15 MCC Mixer
Sat, Jan 19 Grandview Invite
Kamiakin Grandview (Host)
Hermiston, OR
Chiawana
Connell
Cashmere
Ephrata
Eastmont
Eisenhower
Ellensburg
East Valley (Yakima)
Moses Lake
Othello
Prosser
Pasco
Quincy
Toppenish
Wenatchee
Wapato
Wahluke

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 1, 12:00 AM
Feb 2, 12:00 AM
Girls Sub-Regionals SOUTH at Sunnyside High School
 Feb 15, 12:00 AM
Feb 16, 12:00 AM
State Tournament at Tacoma Dom
Schedules are subject to change, please check back frequently

Copyright Notice: Republishing of schedules in any form is subject to site copyright policy

Copyright 2007-2016 kingcoathletics.com
Advertising Privacy Policy