Boys Wrestling
NPSL 4A - Olympic
   League  Overall
 WLWL
Auburn1010
Auburn MV0000
Auburn Riv0000
Enumclaw0000
Federal Way0000
T Jefferson0000
Todd Beamer0000
Decatur0101


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Dec 2
 
HPS Takedown Jamboree
Tyee
Mt Rainier
Evergreen
Highline *


EVCampus
Tuesday, Dec 3
Final
Scored By: Scott.Stirts
0Stadium
0Kentridge
0Graham Kapowsin *


Wednesday, Dec 4
Final
Scored By: Chrsi.Feist
0Mt Rainier
84Tahoma *


Final
Scored By: Todd.Lantz
48Kentlake
18Kentridge *


Final
Scored By: Kendall.Anderson
12Kent Meridian
57Kentwood *


Final
Scored By: Vicki.Olson
40Kennedy Catholic
36Hazen *


** RESCHEDULED / Tue, Dec 10 **
Auburn Riv
T Jefferson *


Final
Scored By: Matt.Hoover
27Decatur
47Auburn *


** RESCHEDULED / Mon, Jan 21 **
Todd Beamer
Auburn MV *


Final
Scored By: Chrsi.Feist
35Lake Stevens
34Tahoma *


Saturday, Dec 7
 
John Birbeck
Timberline
Shelton
River Ridge
Olympia
Lakes
Kentlake
Bellarmine
North Thurston *


NTHS
 
Patriot Dome Classic
Wilson
Steilacoom
Shelton
Renton
Port Angeles
Orting
Mount Baker
Lincoln
Kentridge
Kennedy Catholic
Highline
Graham Kapowsin
Franklin Pierce
Forks
Eatonville
Bothell
Black Hills
Auburn MV
Anacortes
Washington *


WHS
 
Auburn Invite
Vashon Island
T Jefferson
Auburn Riv


Final   *UNOFFICIAL*
Scored By: Kyle.Huard
51W F West
24Mount Si
48Kent Meridian
56Sumner *


SHS
 
West Seattle
Tyee
Stanwood
Squalicum
Skyline
Sehome
Sammamish
Rogers (Spk)
Port Townsend
North Creek
Nathan Hale
Mt. Tahoma
Juanita
Jackson
Ingraham
Hazen
Garfield
Evergreen
Clover Park
Cleveland
Cascade Chr
Bellevue Chr
Bellevue
Ballard
Chief Sealth *


CSHS
 
Edmonds-Woodway Tournament
Yelm
Union
Todd Beamer
Spanaway Lake
Southridge
Shorewood
Sedro-Woolley
Redmond
Peninsula
O\\\'Dea
Orting
Oak Harbor
Nathan Hale
Mercer Island
Meadowdale
Marysville-Pil
Lindbergh
Lake Washington
Kentwood
Kelso
Kamiak
Hazen
Ferndale
Everett
Eastlake
Decatur
Central Kitsap
Burlington-Ed
Bonney Lake
Arlington
Edmonds-Wd *


EWHS
 
White River Classic
Woodinville
Toppenish
Sunnyside
Puyallup
Olympic
Mountlake Ter
Grandview
Graham Kapowsin
Fife
Enumclaw
Emerald Ridge
Centralia
Cedarcrest
Blaine
White River *


WhtRvrHS
sponsor: Pinnacle Physical Therapysponsor: *Enumclaw High School
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Enumclaw Opponent  
Sat, Dec 7 White River Classic
        Weigh-ins at 7:30am

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Dec 12 Decatur
7:00 PM Away Decatur
* Wed, Dec 18 Thomas Jefferson
7:00 PM Home EHS
* Tue, Jan 7 Federal Way
7:00 PM Home EHS
* Thu, Jan 9 Auburn
7:00 PM Away AHS
* Wed, Jan 15 Auburn Riverside
7:00 PM Away ARHS
Sat, Jan 18 The Lake Stevens Invite
Lake Stevens (Host)
11:00 AM Away CavMH
* Thu, Jan 23 Auburn Mountainview
7:00 PM Home EHS
* Thu, Jan 30 Todd Beamer
7:00 PM Away ToddBmr

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.