League
2A
Toppenish
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Tennis   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
Toppenish Girls Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Roster   |   Coaches   |   Photos

Schedule:
Show Transportation

2018-19 Toppenish Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season

  Date Toppenish Opponent Result  
Sat, Dec 8 Warden Invite
Sat, Dec 15 Hammerhead Invitational
Fri, Dec 21 Columbia Burbank Invite
Toppenish 0 Columbia (Burbank) 0
Hermiston, OR 0
Chiawana 0
Ephrata 0
Grandview 0
Hanford 0
Kamiakin 0
Kennewick 0
Othello 0
Quincy 0
Richland 0
Wapato 0
Walla Walla 0
Fri, Dec 28 Girls Winter Cup Tournament
Toppenish Hanford (Host)
Hermiston, OR
Chiawana
Ephrata
Ellensburg
East Valley (Yakima)
Kamiakin
Kennewick
Moses Lake
Othello
Prosser
Pasco
Quincy
Richland
Southridge
Wapato
Walla Walla
* Thu, Jan 3 Toppenish 0 Wapato 0
Tied
* Thu, Jan 3 Toppenish 32 Grandview 30
Won
Fri, Jan 4 Kelso Invite
Sat, Jan 5 Kelso Invite
Wed, Jan 9 Granger Mix n Match
Fri, Jan 11 Lady Huskie Invite
Toppenish 0 Othello (Host) 0
Hermiston, OR 0
Riverside, OR 0
Anacortes 0
Burlington-Edison 0
Bremerton 0
Chiawana 0
Columbia (Burbank) 0
Connell 0
Cashmere 0
Central Valley 0
Davis 0
Ellensburg 0
Eastmont 0
Ephrata 0
Eisenhower 0
Enumclaw 0
East Valley (Yakima) 0
Grandview 0
Granger 0
Glacier Peak 0
Hanford 0
Highland 0
Kiona Benton 0
Kennewick 0
Kamiakin 0
Klahowya 0
La Conner 0
Lynden 0
Lakewood 0
Liberty 0
Mount Baker 0
Mead 0
Moses Lake 0
Monroe 0
Newport 0
Naches Valley 0
Pasco 0
Prosser 0
Quincy 0
Republic 0
Richland 0
Royal 0
River View 0
Southridge 0
Sunnyside 0
Snohomish 0
Stanwood 0
Tonasket 0
Wahluke 0
Wapato 0
Warden 0
Woodland 0
White River 0
White Swan 0
Walla Walla 0
Yelm 0
Zillah 0
Sat, Jan 12 Lady Huskie Invite
Tue, Jan 15 KiBe Mix $ Match
* Thu, Jan 17 Double Dual- Othello/Quincy vs Sunnyside/Toppenish
Toppenish Sunnyside (Host)
Othello
Quincy
Sat, Jan 19 Grandview Invite
Toppenish Grandview (Host)
Hermiston, OR
Chiawana
Connell
Cashmere
Ephrata
Eastmont
Eisenhower
Ellensburg
East Valley (Yakima)
Kamiakin
Moses Lake
Othello
Prosser
Pasco
Quincy
Wenatchee
Wapato
Wahluke

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 1, 12:00 AM
Feb 2, 12:00 AM
Girls Sub-Regionals SOUTH at Sunnyside High School
 Feb 15, 12:00 AM
Feb 16, 12:00 AM
WIAA Mat Classic at Tacoma Dome
Schedules are subject to change, please check back frequently

Copyright Notice: Republishing of schedules in any form is subject to site copyright policy

Copyright 2007-2016 kingcoathletics.com
Advertising Privacy Policy