League
2A
Ephrata
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Tennis   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Dance & Drill   Unified Basketball   Unified Soccer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
Ephrata Girls Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Roster   |   Coaches   |   Photos

Schedule:
Show Transportation

2018-19 Ephrata Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season

  Date Ephrata Opponent Result  
Sat, Dec 1 Ladycat Kickoff Classic
Fri, Dec 7 Warden Mix & Match
Sat, Dec 8 Warden Invite
Tue, Dec 11 EHS Girls Mix & Match
Fri, Dec 14 JV Boys & Girls Mix & Match
Ephrata 0 Eastmont 0
Wenatchee 0
Thu, Dec 20 Ephrata 0 Ellensburg 0
Tied
Fri, Dec 21 Columbia Burbank Invite
Ephrata 0 Columbia (Burbank) 0
Hermiston, OR 0
Chiawana 0
Grandview 0
Hanford 0
Kamiakin 0
Kennewick 0
Othello 0
Quincy 0
Richland 0
Toppenish 0
Wapato 0
Walla Walla 0
Fri, Dec 28 Girls Winter Cup Tournament
Ephrata Hanford (Host)
Hermiston, OR
Chiawana
Ellensburg
East Valley (Yakima)
Kamiakin
Kennewick
Moses Lake
Othello
Prosser
Pasco
Quincy
Richland
Southridge
Toppenish
Wapato
Walla Walla
Fri, Jan 4 Kelso Invite
Fri, Jan 11 Lady Huskie Invite
Ephrata 0 Othello (Host) 0
Hermiston, OR 0
Riverside, OR 0
Anacortes 0
Burlington-Edison 0
Bremerton 0
Chiawana 0
Columbia (Burbank) 0
Connell 0
Cashmere 0
Central Valley 0
Davis 0
Ellensburg 0
Eastmont 0
Eisenhower 0
Enumclaw 0
East Valley (Yakima) 0
Grandview 0
Granger 0
Glacier Peak 0
Hanford 0
Highland 0
Kiona Benton 0
Kennewick 0
Kamiakin 0
Klahowya 0
La Conner 0
Lynden 0
Lakewood 0
Liberty 0
Mount Baker 0
Mead 0
Moses Lake 0
Monroe 0
Newport 0
Naches Valley 0
Pasco 0
Prosser 0
Quincy 0
Republic 0
Richland 0
Royal 0
River View 0
Southridge 0
Sunnyside 0
Snohomish 0
Stanwood 0
Toppenish 0
Tonasket 0
Wahluke 0
Wapato 0
Warden 0
Woodland 0
White River 0
White Swan 0
Walla Walla 0
Yelm 0
Zillah 0
Sat, Jan 12 Lady Huskie Invite
Sat, Jan 19 Grandview Invite
Ephrata Grandview (Host)
Hermiston, OR
Chiawana
Connell
Cashmere
Eastmont
Eisenhower
Ellensburg
East Valley (Yakima)
Kamiakin
Moses Lake
Othello
Prosser
Pasco
Quincy
Toppenish
Wenatchee
Wapato
Wahluke

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 1, 5:00 PMGirls Sub-Regionals NORTH at Eastmont High School Main Gym
 Feb 2, 11:00 AMGirls Sub Regionals NORTH at Eastmont High School Main Gym
 Feb 15, 12:00 AM
Feb 16, 12:00 AM
WIAA Mat Classic at Tacoma Dome
Schedules are subject to change, please check back frequently

Copyright Notice: Republishing of schedules in any form is subject to site copyright policy

Copyright 2007-2016 kingcoathletics.com
Advertising Privacy Policy