League
2A & 3A Schools
sch:Archbishop Murphy
Archbishop Murphy Wildcats
12911 39th Ave, SE
Everett, WA   98208
Close School Popup

4A Schools
Glacier Peak
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
Girls Wrestling
2018-19 Grizzly Girls Wrestling
Photo By: Ellen HawleyPhoto Store
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season

  Date Glacier Peak Opponent  
* Tue, Dec 11 Marysville Scramble
Sat, Dec 15 Lynden "Pride of Lady Lions" Tournament
* Wed, Dec 19 Scramble @ Mariner/Kamiak
Glacier Peak 0 Mariner (Host) 0
Arlington 0
Cascade 0
Jackson 0
Kamiak 0
Marysville-Getchell 0
Marysville-Pilchuck 0
Sat, Dec 29 Woolley Woman's Tournament
Glacier Peak 0 Sedro-Woolley (Host) 0
Arlington 0
Burlington-Edison 0
Blaine 0
Bellingham 0
Cascade 0
Cedarcrest 0
Camas 0
Concrete 0
Darrington 0
Everett 0
Edmonds-Woodway 0
Ferndale 0
Granite Falls 0
Grandview 0
Issaquah 0
Jackson 0
Kamiak 0
Lynden 0
Lakeside 0
Mariner 0
Mount Baker 0
Marysville-Getchell 0
Meridian 0
Marysville-Pilchuck 0
Mount Vernon 0
Northport 0
Nooksack Valley 0
Oak Harbor 0
Orting 0
Redmond 0
Sehome 0
Snohomish 0
Squalicum 0
Stanwood 0
* Wed, Jan 9 Scramble @ Mt. Vernon
Glacier Peak 0 Mount Vernon (Host) 0
Archbishop Murphy 0
Kamiak 0
Mariner 0
Marysville-Getchell 0
Marysville-Pilchuck 0
Shorecrest 0
Snohomish 0
Stanwood 0
Shorewood 0
Fri, Jan 11 Lady Huskie Invite
Glacier Peak 0 Othello (Host) 0
Hermiston, OR 0
Riverside, OR 0
Anacortes 0
Burlington-Edison 0
Bremerton 0
Chiawana 0
Columbia (Burbank) 0
Connell 0
Cashmere 0
Central Valley 0
Davis 0
Ellensburg 0
Eastmont 0
Ephrata 0
Eisenhower 0
Enumclaw 0
East Valley (Yakima) 0
Grandview 0
Granger 0
Hanford 0
Highland 0
Kiona Benton 0
Kennewick 0
Kamiakin 0
Klahowya 0
La Conner 0
Lynden 0
Lakewood 0
Liberty 0
Mount Baker 0
Mead 0
Moses Lake 0
Monroe 0
Newport 0
Naches Valley 0
Pasco 0
Prosser 0
Quincy 0
Republic 0
Richland 0
Royal 0
River View 0
Southridge 0
Sunnyside 0
Snohomish 0
Stanwood 0
Toppenish 0
Tonasket 0
Wahluke 0
Wapato 0
Warden 0
Woodland 0
White River 0
White Swan 0
Walla Walla 0
Yelm 0
Zillah 0
Sat, Jan 12 Lady Huskie Invite
* Wed, Jan 16 Scramble @ Stanwood
Glacier Peak 0 Stanwood (Host) 0
Ferndale 0
Oak Harbor 0
Snohomish 0
Squalicum 0
Sedro-Woolley 0
* Thu, Jan 17 Glacier Peak 0 Kamiak 0
Sat, Jan 19 Lady Classic
* Wed, Jan 23 Snohomish Scramble
Sat, Jan 26 Lady Knights Invitational
Glacier Peak 13 Kamiak (Host) 52
Anacortes 17
Arlington 104
Burlington-Edison 84
Blaine 28
Bellingham 44
Ballard 28
Cascade 52
Cedarcrest 7
Concrete 3
Darrington 0
Evergreen 25
Edmonds-Woodway 47
Federal Way 128
Granite Falls 25
Hazen 39
Ingraham 5
Jackson 19
La Conner 19
Lakewood 79
Lynden 104
Lakeside 19
Mariner 3
Mount Baker 0
Marysville-Getchell 5
Monroe 69
Marysville-Pilchuck 0
Mount Rainier 42
Mount Vernon 7
North Thurston 7
Nooksack Valley 7
Naches Valley 28
Oak Harbor 16
Othello 207
Redmond 47
Shorecrest 28
Sehome 0
Spanaway Lake 89
Snohomish 85
Squalicum 0
Stanwood 54
Sedro-Woolley 70
South Whidbey 6
Yelm 103

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 1, 6:00 PM
Feb 2, 10:00 AM
Women's Sub-Regional at Bellingham High School
 

Copyright 2007-2016 kingcoathletics.com
Advertising Privacy Policy