League
1A
2A
3A
sch:Mount Baker
Mount Baker Mountaineers
4936 Deming Road
P.O. Box 95
Deming, WA   98244
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Football
Golf
Soccer
Wrestling
X-Country
Girls

Basketball
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Volleyball
Wrestling
X-Country
CoEd

Cheer
Track
Blaine
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis 
Coed Sports:   Track   Unified Soccer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
Boys Cross Country

Complete Standings
(Including JV & C Teams)
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Cross Country Schedule

  Date Opponent Time Place  
Sat, Sep 14 Sehome Invitational
Sehome (Host)
9:00 AM Away Civic
* Wed, Sep 18
Sehome (Host)
Blaine
Meridian
4:00 PM Away Padden
Sat, Sep 21 South Whidbey Invite
South Whidbey (Host)
Arlington
Blaine
Cascade
Cedar Park Chr. (Bothell)
Everett
Edmonds-Woodway
Kings
Lynden Christian
Lakewood
Lake Stevens
Meridian
Mountlake Terrace
Nooksack Valley
Oak Harbor
Peninsula
Shorecrest
Sultan
Shorewood
Sedro-Woolley
Away
* Wed, Sep 25
Blaine (Host)
Nooksack Valley
Squalicum
Sedro-Woolley
4:00 PM Home PeaceArc
Sat, Oct 5 Nike Twilight Invite
2:45 PM CdrcrstG
Sat, Oct 5 Nike 13th Annual Twilight Invitational
Marysville-Getchell (Host)
2:45 PM Away CdrcrstG
* Thu, Oct 10
Lynden (Host)
Bellingham
Blaine
Ferndale
4:00 PM Away LHS
Sat, Oct 12 Hole in the Wall
Lakewood (Host)
Jesuit, OR
University Prep.
Auburn Mountainview
Arlington
Blaine
Bainbridge
Bellevue
Bothell
Bush
Crosspoint
Camas
Cascade
Chelan
Cheney
Chiawana
Cleveland
Central Kitsap
Cedar Park Chr. (Bothell)
Columbia River
Eastside Catholic
Eastlake
Eastmont
Eisenhower
Elma
Everett
Ferndale
Foster
Franklin
Gig Harbor
Garfield
Glacier Peak
Hockinson
Inglemoor
Ingraham
Interlake
Issaquah
Juanita
Kelso
Kings
Kingston
Klahowya
Kentridge
Lynden Christian
Lakeside
Liberty
Lynden
Lake Stevens
Lynnwood
Mount Baker
Meadowdale
Mercer Island
Medical Lake
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Mount Vernon
Newport
Northwest
North Kitsap
Nooksack Valley
O\'Dea
Overlake
Orcas Island
Port Angeles
Prairie
Port Townsend
Renton
Roosevelt
Seattle Academy
Seattle Christian
Sammamish
Sehome
Shelton
Skyline
Squalicum
Sedro-Woolley
Tahoma
Wilbur-Creston
Woodinville
West Seattle
Walla Walla
8:00 AM Away LWHS
Thu, Oct 17 Lake Lap Invite
Sehome (Host)
4:00 PM Away Padden
Wed, Oct 23 NWC Meet
Squalicum (Host)
Anacortes
Burlington-Edison
Blaine
Bellingham
Ferndale
Lynden Christian
Lynden
Lakewood
Mount Baker
Meridian
Nooksack Valley
Sehome
Sedro-Woolley
4:00 PM Away Civic

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 2, 10:00 AMDistrict Championship at South Whidbey High School
 Nov 9, 9:00 AMWIAA State Championships at Sun Willow
 

Copyright 2007-2016 kingcoathletics.com
Advertising Privacy Policy